Doprava zdarma nad 1000 Kč.

Co může pít pes? 10 alternativ k obyčejné vodě

 

Stejně jako u lidí, správný pitný režim je pro naše mazlíčky klíčovým faktorem k jejich zdraví a pohodě. Ale co všechno mohou psi vlastně pít kromě běžné vody a čemu se raději vyvarovat? V tomto článku se podíváme na různé alternativy pro psy, které mohou přinést osvěžení do jejich životů a čemu se raději vyvarovat.

Voda je základ a pes by ji měl mít vždy k dispozici v dostatečném množství. Důležité také je, správné držení těla. Miska by proto měla být dostatečně vysoko, aby si pes zbytečně nezatežoval klouby a krční páteř. Prohlédněte si stojany na misky z našeho sortimentu. 

Co může pes pít při nachlazení?

Nachlazením si prochází i naši mazlíčci a pokud k tomu dojde, můžete mu ulevit bylinkovým čajem. Na doplnění vitamínů a posílení imunity je ideální jitrocelový nebo lipový čaj. Čaj po uvaření nechte zcela vychladnout na pokojovou teplotu a až poté nabídněte psovi. Při kašli můžete psovi ulevit i jitrocelovým sirupem. Velký pozor ale dejte na složení. Sirup nesmí obsahovat xylitol, ten je pro psy jedovatý!

Jakým nápojem ulevit psovi při zažívacích problémech?

Průjem nebo příliš tuhá stolice, i tohle jsou časté potíže chlupáčů. V obou případech je důležité dbát na hydrataci. Vodu můžete doplnit také heřmánkovým čajem, který pomůže se zklidněním žaludku a pročištěním organizmu. Pokud problémy přetrvávají a nelepší se, vždy se raději poraďte přímo s vaším veterinářem.

může pes hemranovy caj

Co dát psovi pít, když pije málo nebo nechce pít vůbec?

V tomhle případě je potřeba myslet na více faktorů. Psi obecně méně pijí v zimních měsících nebo ve dnech, kdy nemají příliš pohybové aktivity. Méně pijí i pejsci, kteří jsou krmeni “mokrou” stravou. Ta je narozdíl od granulí tvořena převážně z vody. 

Pokud máte i tak pocit, že váš pes pije málo, můžete mu zkusit nabídnout:

  • Kuřecí vývar vychlazený na pokojovou teplotu. Vývar může obsahovat i kousky zeleniny nebo masa. Neměl by však být nijak osolen ani okořeněn a kosti z něj určitě vyndejte také.
  • Lososový olej - ten zkuste v malém množství (pár kapek) nakapat přímo do misky s vodou. 
  • Pamlsek ponořený ve vodě. Zaručený způsob jak psa hydratovat v případě, že odmítá pít. Zkusit můžete kousek sušeného masa, sýru, nebo oblíbeného pamlsku. V misce nechce pár centimetrů vody tak, aby jí nezhltal příliš mnoho a zbytečně se nepřepil. 

Čím zpestřit pitný režim psa?

border colie zeleninove smoothie

  • Zeleninová šťáva z vařené zeleniny. Ideální je kombinace brokolice, mrkve a špenátu. Zeleniny uvařte do změknutí a následně rozmixujte do kašičky. Pokud je příliš hustá, nařeďte trochou vody. V létě vyzkoušejte pejska osvěžit třeba vodním melounem. Nepřežeňte však množství, abyste se vyvarovali průjmu.
  • Ovocné šťávy můžete připravit z jablek, hrušek, banánu, borůvek a jahod. Pro psa je to příjemným zpestřením pitného režimu a vhodným doplněním vitamínů.
  • Alternativní nápoje pro psy jsou k dostání v některých obchodech specializovaných na domácí mazlíčky. Nalézt můžete třeba pivo pro psy v různých příchutích a samozřejmě bez alkoholu. K dostání jsou také různé nápojové doplňky pro doplnění vitamínů, kolagenu nebo minerálů.

Co nemůže pít pes?

Podívejte se na nápoje, které mohou psovi uškodit.